Znajdź pracę idealną dla siebie

Zobacz oferty pracy w regionie

Czy warto jeszcze zdobywać górnicze zawody i szukać pracy w tej branży?

utworzone przez | mar 25, 2022 | Newsy z rynku pracy

Cały czas trwa dyskusja czy Polska ma odejść od węgla. Czy w takiej sytuacji warto jeszcze iść do pracy w górnictwie? O komentarz poprosiliśmy Prezesa JSW Szkolenie i Górnictwo – Łukasza Dwornika.

Oczywiście, że warto. Po pierwsze dlatego, że zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników branży nie maleje, a nawet rośnie. Z perspektywy kierowanej przeze mnie spółki widać wyraźnie, że kwalifikacje i odpowiednie przygotowanie pracowników są doceniane przez pracodawców. 

W górnictwie ciągle istnieje zapotrzebowanie na nowych pracowników spowodowane odejściami na emerytury, bo górnicy szybciej nabywają do nich prawo. Uważam, że  górnictwo wciąż pozostaje atrakcyjne. Nie jest to co prawda zawód łatwy, ale zapewniający stosunkowo pewną, stabilną pracę.    A o to w dzisiejszych czasach niezwykle trudno. 

Do omijania górnictwa nie zachęcam, bo obecna narracja może się zmienić, a wykształceni  górnicy, ślusarze i elektromonterzy wciąż są w górnictwie poszukiwani. O dobrego pracownika nie jest łatwo, dodatkowo ważne są kursy podnoszące kwalifikacje, które poszerzają pole zawodowej aktywności.  W związku z powyższym zachęcam wszystkich do odwiedzenia i złożenia aplikacji na stronie www.kandydat.jswsig.pl, która jest dla JSW Szkolenie i Górnictwo narzędziem ułatwiającym wyszukiwanie potencjalnych pracowników – komentuje prezes JSW Szkolenie i Górnictwo Łukasz Dwornik.

Materiał pochodzi z darmowego raportu „TOP20 najbardziej poszukiwanych specjalistów w regionie”

KLIKNIJ ABY POBRAĆ

Znajdź pracę idealną dla siebie

Zobacz oferty pracy w regionie