Znajdź pracę idealną dla siebie

Zobacz oferty pracy w regionie

Przyszłość wymaga innowacji

utworzone przez | sty 23, 2020 | Newsy z rynku pracy

Od września 2018 roku, w ramach projektu „Innowacyjne nauczanie potrzebą przyszłości”, uczniowie szkół zawodowych Powiatu Wodzisławskiego mogą bezpłatnie korzystać z przeznaczonych dla nich form wsparcia w postaci szkoleń i kursów. Część uczniów już zdobyła nowe kwalifikacje potrzebne na rynku pracy.

Projekt adresowany jest do młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim, Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim, Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie oraz Branżowej Szkoły I stopnia w Radlinie.

W okresie realizacji projektu (2018-2021) ze szkoleń i kursów, które mają na celu poszerzenie wiedzy młodych ludzi i nabycie przez nich umiejętności praktycznych, a przez to uzyskanie nowych kwalifikacji, będzie mogło skorzystać aż 405 uczniów. W sumie w trakcie 3 lat szkolnych zaoferowanych zostanie uczniom aż 676 miejsc kursowych. Zajęcia miękkie są prowadzone min. w pracowniach projektu komplementarnego w Ośrodku Rozwoju Młodych Kadr.

Co ważne, dla znacznej części uczestników projektu (236 osób) przewidziane są płatne praktyki i staże. Dotychczas udział w nich zakończyło 79 uczniów. Poza tym nowe kwalifikacje zawodowe w zakresie spawalnictwa i obsługi wózków widłowych uzyskało 20 uczniów z Branżowej Szkoły I stopnia w Radlinie, a także 25 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim.

Projekt „Innowacyjne nauczenie potrzebą przyszłości” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego wartość wynosi 1 870 646,76 zł, w tym dofinansowanie w wysokości 1 590 049,75 zł. Więcej o projekcie – TUTAJ

Znajdź pracę idealną dla siebie

Zobacz oferty pracy w regionie