Znajdź pracę idealną dla siebie

Zobacz oferty pracy w regionie

Ruszyła budowa fabryki Eko-Okien w Wodzisławiu. Hala zajmie 17 hektarów

utworzone przez | lut 22, 2022 | Newsy z rynku pracy

Niedawno informowaliśmy o zapowiedzi wejścia do Wodzisławia nowego inwestora w strefie Olszyny, a tymczasem ruszyła budowa fabryki Eko-Okien. Rozpoczęły się prace ziemne. 

Ruszyła budowa fabryki Eko-Okien w Wodzisławiu. Hala zajmie 17 hektarów

– W czerwcu ubiegłego roku informowaliśmy, że spółka Eko-Okna, lider polskiego segmentu okien, zainwestuje w Wodzisławiu Śląskim, a dokładniej w strefie na Olszynach. Teren związany z realizacją inwestycji to przeszło 40 ha, sama fabryka ma zająć ponad 17 ha. Właśnie startują prace związane z postawieniem nowej hali produkcyjnej, w której na początek zatrudnienie ma znaleźć około 1000 osób (projekt już zakłada opcje rozwoju). Katowicka firma VISOLIS przystąpiła do wykonania prób stabilizacji gruntu pod budowę fabryki – informuje Klaudia Bartkowiak, rzecznik prasowa wodzisławskiego magistratu. 

Ogromna fabryka i rozwój rynku pracy

Decyzję o inwestycji w Wodzisławiu Śląskim poprzedziło kilka miesięcy intensywnych rozmów miasta i spółki Eko-Okna. Dla Wodzisławia Śląskiego to bez wątpienia wielka szansa na rozwój płynący z tak strategicznego, ważnego i przyszłościowego partnerstwa. Jakość produktów, które w swojej ofercie ma firma Eko-Okna oraz podejmowane działania, cieszą się uznaniem klientów nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Dotychczas spółce udało się stworzyć potężną sieć sprzedaży, którą nieustannie rozbudowuje. Dzięki tej współpracy Wodzisław Śląski zyska szansę na szeroko pojęty rozwój miasta.

Nowy inwestor już się zapowiedział

Przypomnijmy, że w minionym tygodniu pojawiła się informacja o liście intencyjnym przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją maszyn dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. Według zapowiedzi, firma planuje zainwestować w Wodzisławiu Śląskim ok. 70 mln zł. 

Znajdź pracę idealną dla siebie

Zobacz oferty pracy w regionie