Główny księgowy

 Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego  Racibórz  Oferty PUP

Zakres obowiązków

Główne obowiązki:
- wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi,
- dokonywanie wstępnej kontroli zgodności operacji gospodarczych i finansowych z
planem finansowym oraz kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących
operacji gospodarczych i finansowych,
- prowadzenie gospodarki finansowej, w tym sporządzanie planów finansowych oraz
niezbędnych zmian w tym zakresie,
- sporządzanie wymaganej sprawozdawczości budżetowej z wykonania planów oraz
analiz dot. realizacji wydatków budżetowych,
- sporządzanie rocznego bilansu i opracowywanie projektu budżetu na podstawie
analizy wykonania budżetu,
- sprawowanie nadzoru nad gospodarką materiałową i mieniem Inspektoratu,
- sporządzanie i naliczanie list płac pracowników oraz osób pracujących na podstawie
umów cywilnoprawnych, zgodnie z posiadanymi uprawnieniami w tym zakresie,
- prowadzenie dokumentacji płacowej,
- naliczanie i terminowe odprowadzanie do Urzędu Skarbowego podatków od
wypłaconych wynagrodzeń, sporządzanie i ewidencja deklaracji podatkowych do
Urzędu Skarbowego,
- wystawienie tytułów egzekucyjnych pieniężnych do Urzędu Skarbowego;
- prowadzenie rachunkowości jednostki oraz pełnej księgowości i rozliczeń
finansowych zgodnie z obowiązującymi przepisami,
- naliczanie, sporządzanie dokumentów i terminowe odprowadzanie do ZUS składek na
ubezpieczenie społeczne i Fundusz Pracy,
- sporządzanie i naliczenia odpisów na ZFŚS,
- prowadzenie spraw finansowych związanych z PPK;
- sporządzanie sprawozdań finansowych i statystycznych,
- nadzorowanie przestrzegania dyscypliny finansów publicznych,
- wykonywanie innych nie wymienionych wyżej zadań, które z mocy prawa lub przepisów wewnętrznych wydanych przez Kierownika jednostki należą do kompetencji księgowego.

WYMAGANIA NIEZBĘDNE:
1/ ma obywatelstwo państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej
lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) -
strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, chyba że odrębne ustawy uzależniają
zatrudnienie w jednostce sektora finansów publicznych od posiadania obywatelstwa
polskiego;
2/ ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych;
3/ nie była prawomocnie skazana za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi
gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu
terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe;
4/ posiada znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do
wykonywania obowiązków głównego księgowego;
5/ spełnia jeden z poniższych warunków:
a/ ukończyła ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia
zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia
podyplomowe i posiada co najmniej 3-letnią praktykę w księgowości,
b/ ukończyła średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada co
najmniej 6-letnią praktykę w księgowości,
c/ jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów,
d/ posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg
rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego
prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów.
6/ Znajomość ustawy o finansach publicznych.
7/ Znajomość ustawy o rachunkowości oraz przepisów szczegółowych dla jednostek
budżetowych.
8/Znajomość ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.
9/ Znajomość zasad księgowości budżetowej sektora finansów publicznych.
10/ Znajomość zasad naliczania i rozliczania wynagrodzeń w sferze budżetowej.
11/Znajomość przepisów z zakresu podatków i ubezpieczeń społecznych.
12/ Znajomość ustawy o służbie cywilnej.
13/Rzetelność i odpowiedzialność.

WYMAGANIA DODATKOWE:
- umiejętność obsługi programu Microsoft Office;
- umiejętność obsługi programu PŁATNIK,
- umiejętność obsługi programu BeSTia
- znajomość obsługi programów finansowo - księgowych: Finanse i Księgowość.

CO OFERUJEMY:
- Indywidualny rozkład czasu pracy
- Częściowe wykonywanie pracy poza siedzibą urzędu (praca zdalna, home office).

Firma oferuje

  • Rodzaj zatrudnienia: Umowa o pracę na czas określony
  • Wynagrodzenie brutto: od 752,5 PLN Wysokość wynagrodzenia ustali pracodawca
  • System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
  • Wymiar etatu: 0.25

Informacje

Data rozpoczęcia:
15.02.2022
Miejsce pracy:
Klasztorna 6, 47-400 Racibórz, powiat: raciborski, woj: śląskie
Zawód:
główny księgowy
Zmianowość:
jedna zmiana
Liczba godzin w tygodniu:
10
10
Praca w wolne dni:
NIE

Aplikowanie

Sposób aplikowania:
bezpośrednio do pracodawcy
Wymagane dokumenty:
WYMAGANE DOKUMENTY I OŚWIADCZENIA: - kopia dowodu osobistego lub oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego; - kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie; - oświadczenia kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych i o niekaralności za przestępstwo popełnione umyślnie; - oświadczenie kandydata o niekaralności za przestępstwo skarbowe popełnione umyślnie; - oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji; - życiorys (CV) i list motywacyjny. Kopie innych dokumentów i oświadczenia: - kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje i uprawnienia; - kopia świadectwa pracy. TERMIN SKŁADANIA OFERT: 31.01.2022 r. MIEJSCE SKŁADANIA OFERT: Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Raciborzu ul. Klasztorna 6, 47-400 Racibórz lub pocztą elektroniczna na adres: ePUAP: /112l6umskj/SkrytkaESP pinbraciborz@interia.pl z dopiskiem: Główny Księgowy INFORMACJE DODATKOWE: - dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 32 419-04-66; - osoby zakwalifikowane zostaną powiadomione o terminie rozmowy wstępnej; - osoby, których oferty zostaną odrzucone, nie będą powiadamiane; - oferty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane; - oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone.
Sposób kontaktu:
Preferowane formy kontaktu: osobiście, e-mail, inny - ePUAP: /112l6umskj/SkrytkaESP

Dane pracodawcy

Pracodawca:
Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego
Profil działalności:
Kierowanie podstawowymi rodzajami działalności publicznej
Osoba do kontaktu:
Dział Kadr
Nr telefonu:
32 419 04 66
pinbraciborz@interia.pl

Pozostałe dane

Nazwa Urzędu Pracy:
Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu
Liczba wolnych miejsc:
1
Oferta dodana:
12.01.2022
Oferta ważna do:
31.01.2022

Podsumowanie

  • Opublikowana: 31 sty 2022, 18:40
  • Lokalizacja: Racibórz
  • Ogłoszenie ważne do: 31 sty 2022, 00:00