Asystent rodziny

 OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W GASZOWICACH  Gaszowice  Oferty PUP

Zakres obowiązków

Wymagane wykształcenie wyższe o profilach: praca socjalna, pedagogika, socjologia, nauki o rodzinie, praca socjalna lub wyższe na dowolnym kierunku uzupełnione szkoleniem z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną. Udokumentowany co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną. Znajomość ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, ustawy o pomocy społecznej, ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin "Za życiem" oraz innych ustaw i przepisów niezbędnych do wykonywania zawodu. Prawo jazdy kat. B. Zakres obowiązków: Współpraca, osobisty kontakt oraz systematyczna indywidualna pracę z rodzinami (osobami), w tym w szczególności: opracowanie i realizacja planu pracy z rodziną we współpracy z członkami rodziny i konsultacji z pracownikiem socjalnym wsparciem asystenta rodziny oraz bezpośredni kontakt z rodziną objętą pomocą asystenta rodziny; opracowanie, we współpracy z członkami rodziny i koordynatorem rodzinnej pieczy zastępczej, planu pracy z rodziną, który jest skoordynowany z planem pomocy dziecku umieszczonemu w pieczy zastępczej; udzielanie pomocy rodzinom w poprawie ich sytuacji życiowej, w tym w zdobywaniu umiejętności prawidłowego prowadzenia gospodarstwa domowego; udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów socjalnych; udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów psychologicznych; udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów wychowawczych z dziećmi; wspieranie aktywności społecznej rodziny; motywowanie członków rodzin do podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Kontakt z pracodawcą telefoniczny.

Wymagania konieczne

Wykształcenia:
  • wyższe (w tym licencjat), pedagogiczne
  • wyższe (w tym licencjat), inne
WykształceniaSzczegoly:
  • Array
  • Array
Uprawnienia:
  • Prawo jazdy kat. B
UprawnieniaSzczegoly:
  • Array

Firma oferuje

  • Rodzaj zatrudnienia: Umowa o pracę na czas określony
  • Wynagrodzenie brutto: od 3 200 PLN
  • System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
  • Wymiar etatu: 1

Data rozpoczęcia:
01.02.2022
Rydułtowska 1, 44-293 Gaszowice, powiat: rybnicki, woj: śląskie
Zawód:
pracownik socjalny
Zmianowość:
jedna zmiana

Wymagane dokumenty:
CV
Sposób kontaktu:
Preferowane formy kontaktu: telefon

Pracodawca:
OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W GASZOWICACH
Profil działalności:
Pomoc społeczna bez zakwaterowania dla osób w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych
Osoba do kontaktu:
Marzena Mandrysz
Nr telefonu:
32 4399604

Nazwa Urzędu Pracy:
Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku
Oferta dodana:
12.01.2022
Oferta ważna do:
11.02.2022

Podsumowanie

  • Opublikowana: 11 lut 2022, 18:40
  • Lokalizacja: Gaszowice
  • Ogłoszenie ważne do: 11 lut 2022, 00:00