Znajdź pracę idealną dla siebie

Zobacz oferty pracy w regionie

Integracja w firmie to obecnie spory problem dla wielu firm. Konieczność pracy w systemie home office i brak typowych biurowych relacji międzyludzkich spowodowało, że tradycyjne formy integracji zniknęły. Jak podaje portal rp.pl prawie co druga osoba ankietowana w badaniu prowadzonym przez Dailyfruits wskazuje, że właśnie odczuwało niedosyt działań integracyjnych podczas zdalnej pracy w pandemii. 57 proc. pracowników deklaruje potrzebę udziału w najbliższym czasie w firmowych „integracjach”.

Eksperci tłumaczą, że realizacja obowiązków zawodowych na home office spowodowała ograniczenie w  komunikacji do wymiany informacji. Wraz z przedłużającą się pandemią coraz większego znaczenia zaczęła nabierać nie tylko organizacja pracy rozproszonych zespołów, ale także motywowanie ich członków do działania.

Integracja na żywo zniknęła

Integracja w stacjonarnym wydaniu stanęła w miejscu pod wpływem przedłużającej się pandemii. Pracodawcy zrezygnowali z firmowych wyjazdów i wyjść. Pracownicy przez kilka miesięcy nie mieli szans uczestniczyć zespołowo w zawodach sportowych w plenerze. Pandemia wymusiła na pracodawcach poszukiwanie alternatyw na integrację, co zaowocowało nowymi pomysłami na zdalny team building, jak na przykład firmowy live cooking online czy firmowe śniadania na home office  – komentuje Jacek Kwiecień, prezes Dailyfruits.

To ma być sposób na walkę z rosnącym poczuciem izolacji i osamotnienia, które nie sprzyjają atmosferze pracy. Przed pandemią formy integracji online praktycznie nie istniały, ale obecnie od ponad roku stanowią główną formę działań motywacyjnych, które mają zbliżać mocno odizolowanych od siebie pracowników.

Materiał oryginalny: https://firma.rp.pl/biznes/zarzadzanie/13788-integracja-w-firmie-praca-zdalna-pracownicy-online