Znajdź pracę idealną dla siebie

Zobacz oferty pracy w regionie

Jak wybrać najlepszą ofertę franczyzy? Przegląd katalogu franczyz w Polsce

utworzone przez | maj 30, 2023 | Artykuł zewnętrzny, Newsy z rynku pracy

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej może przynosić naprawdę duże zyski, zwłaszcza jeśli pomysł jest dobrze dobrany i przemyślany. Jednym z ciekawych sposobów na prowadzenie własnego biznesu jest przyłączenie się do szyldu znanej marki, a więc franczyza.

Co to jest franczyza?

Franczyza to rodzaj prowadzenia działalności gospodarczej pod cudzą markiem i znanym szyldem. W ten sposób franczyzobiorca otrzymuje całe know-how, a więc wiedzę przedsiębiorstwa, jej klientów, bazy danych, a także pakiet szkoleń i pewne sprawdzone sposoby działania. Umowa franczyzy opisuje dokładnie cały konkretny system franczyzowy. 

Zalety franczyzy

System franczyzowy ma wiele zalet, a do najważniejszych można zakwalifikować:

  • możliwość otwarcia nowego biznesu bez konkretnego pomysłu, a przy pomocy marki franczyzodawcy;
  • stosunkowo niski próg wejścia i niewielkie koszty prowadzenia firmy;
  • zdobycie szerokiej wiedzy, know-how, a także pakiet szkoleń i baza klientów;
  • niskie ryzyko upadku, a także braku klientów;
  • poczucie stabilności;
  • działanie pod szyldem znanej marki. 

Franczyza daje więc zwykle zadowolenie obu stronom, a więc zarówno franczyzobiorcy, jak i franczyzodawcy. Oczywiście należy rozważnie wybrać konkretną markę tak, aby prowadzenie biznesu było zgodne z indywidualnymi zainteresowaniami i potrzebami, a także dopasowane do stylu życia. W niektórych przypadkach franczyzobiorcy otrzymują nawet wsparcie finansowe na start i nie muszą ponosić dużych kosztów. Dobrze jednak pamiętać o tym, że konieczne jest wyłożenie pewnej sumy pieniędzy, a także comiesięczne płacenie franczyzodawcy ustalonej kwoty. 

Najlepsze oferty franczyzowe w Polsce – katalog franczyz

Polski rynek franczyzy rozwija się niezwykle szybko, a w jego skład wchodzą między innymi takie rodzaje biznesu jak sieć sklepów spożywczych, restauracja, kawiarnia, cukiernia, usługa edukacyjna i inne. Katalog franczyz jest więc niezwykle szeroki, a do konkretnych przykładów firm można zakwalifikować Da Grasso, Alior Bank, Pączki Mamy, Cukiernia Sowa, Pralnia EBS i wiele innych. Sprawdź stronę: franczyzawpolsce.pl/baza-sieci/

Materiał zewnętrzny

Znajdź pracę idealną dla siebie

Zobacz oferty pracy w regionie