Znajdź pracę idealną dla siebie

Zobacz oferty pracy w regionie

Kiedy agencja rekrutacyjna IT robi różnicę?

utworzone przez | cze 11, 2024 | Artykuł zewnętrzny, Newsy z rynku pracy

Proces rekrutacji pracowników do działu IT nie należy do najprostszych zadań. Choć w ostatnich latach widzimy na rynku pewne wyhamowanie i konkurencja nie jest już ta duża, nadal istnieje duże zapotrzebowanie na takich właśnie specjalistów. Dotarcie do specyficznej grupy kandydatów, a później wyłonienie z nich najlepszych do branży IT nie stanowi najprostszego zadania. Oferta na portalu ogłoszeniowym to zdecydowanie zbyt mało. Właśnie dlatego warto zaufać ekspertowi, jakim jest agencja rekrutacyjna IT.

1. Czym jest agencja rekrutacyjna IT?

2. Zalety współpracy z agencją IT

3. Rekrutacja IT – jak wybrać agencję?

Poniżej podajemy kilka kluczowych argumentów przemawiających za tym, by agencja rekrutacyjna IT została włączona w proces rekrutacji w obszarze iT. Outsourcing wcale nie musi być, jak pokazują dane, dodatkowym kosztem – przeciwnie, czasami prowadzi nawet do oszczędności.

Czym jest agencja rekrutacyjna IT?

Wszyscy wiemy, czym zajmuje się typowa agencja rekrutacyjna. Jej zadaniem jest pośredniczenie pomiędzy firmą poszukującą pracowników a potencjalnym kandydatem. Usługi rekrutacyjne są bardzo rozbudowane i zaczynają się od przygotowania odpowiedniego ogłoszenia – przykuwającego uwagę, a jednocześnie wpasowanego w realia rynku pracy, a kończą na rozmowie z kandydatami. Dzięki temu firma nie traci czasu na przeglądanie setek czy tysięcy CV.

Agencja rekrutacyjna IT specjalizuje się w poszukiwaniu pracowników do branży technologicznej – głównie specjalistów IT: od programistów po administratorów systemów, choć zdarza się, że w grę wchodzi przebranżowienie na IT. To, czym wyróżnia się firma rekrutacyjna IT, to znajomość branży, zrozumienie wymagań branżowych, a często także dysponowanie gotową bazą kandydatów.

Zalety współpracy z agencją IT

Odpowiedź na pytanie, dlaczego warto korzystać ze wsparcia agencji rekrutacyjnych z zakresu IT, nasuwa się sama. Warto jednak zaakcentować te korzyści. Do najważniejszych należą:

  • specjalistyczna wiedza o branży IT – znajomość trendów w technologii i zrozumienie specyficznych wymagań sprawiają, że procesy rekrutacyjne są bardziej dopasowane do realiów firmy,
  • oszczędność czasu – agencje rekrutacyjne przejmują główną część obowiązków związanych z procesem rekrutacyjnym,
  • kontrola nad kosztami – recruitment process outsourcing, czyli proces rekrutacyjny w outsourcingu pozwala zaoszczędzić środki, które pochłonąłby własny dział personalny z rekruterem; dodatkowo wszystkie wydatki znane są wcześniej,
  • fachowość – pracownicy agencji przeszli odpowiednie szkolenia dla rekruterów, w których nacisk położony został na zagadnienia branży,
  • indywidualne podejście – agencje wiedzą, że w rekrutacji IT każdy proces jest inny, dlatego zawsze dostosowuje się go do indywidualnych potrzeb firmy,
  • proces potwierdzony wynikami – agencje swoje know-how potwierdzają wynikami; klient zawsze wie, co się w danym momencie dzieje.

Rekrutacja IT – jak wybrać agencję?

Truizmem będzie stwierdzenie, że przy wyborze agencji warto kierować się opiniami. W rzeczywistości jednak to właśnie powinna być główna przesłanka. Warto sprawdzić, jaka firma wyszukuje specjalistów o pożądanych kompetencjach do innych firm z branży IT.

Dobra agencja rekrutacyjna cechuje się profesjonalizmem i zaangażowaniem. Doświadczony zespół rekruterów szczegółowo analizuje profile kandydatów, zyskując tym samym pewność do ich umiejętności i motywacji. Warto zwracać uwagę na agencje, których dodatkowym działaniem jest także doradztwo personalne i doradztwo rekrutacyjne dla firm.

Materiał zewnętrzny

Znajdź pracę idealną dla siebie

Zobacz oferty pracy w regionie