Znajdź pracę idealną dla siebie

Zobacz oferty pracy w regionie

Zapomnij o rekrutacji

Jedną z największych zalet outsourcingu pracowników jest odciążenie działów HR – szczególnie w większych firmach, gdzie rekrutacje prowadzone są niemal przez cały czas i nie zawsze przynoszą oczekiwane efekty. Procesy rekrutacyjne niejako zrzucane są bowiem wówczas na barki agencji outsourcingowej, której zadaniem jest dostarczenie do pracodawcy pracowników o odpowiednich kwalifikacjach. Przedsiębiorca tym samym nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z publikacją ogłoszeń w serwisach dla poszukujących pracy, a nie zapominajmy, że ceny tychże często przywracają o zawrót głowy. Decydując się na współpracę z firmą taką jak Conquro, pracodawca dostaje w ustalonym terminie kandydatów gotowych do pracy.

Koniec z papierologią

Zatrudnianie pracownika w oparciu o umowę o pracę to także masa formalności, których pracodawca musi dopełnić. To również kolejka zadań do wykonania dla działu kadr. Korzystając z outsourcingu pracowników – problem znika. Pracownik pozyskany w ramach outsourcingu nie jest zatrudniany przez pracodawcę, tylko przez agencję outsourcingową. Oznacza to zatem mniej formalności, mniej obowiązków dla pracodawcy i znów mniej kosztów z tym związanych.

Ciągłość na stanowisku pracy

Ile razy zdarzyło Ci się zatrudnić niewłaściwego pracownika, przechodząc przez kosztowną i żmudną rekrutację oraz szereg formalności, które nakłada na pracodawcę kodeks pracy? Problem nierzetelnych pracowników dotyka wielu przedsiębiorców, a jednak utrzymanie pracy na danym stanowisku konieczne jest z punktu widzenia funkcjonowania całej firmy. Prowadzenie ponownego naboru pracowników to kolejny stracony czas i pieniądze. Decydując się na outsourcing pracowników możesz zapomnieć o tego typu komplikacjach. Jeśli pracownik przysłany przez agencję nie sprawdzi się lub zrezygnuje, wówczas to zadaniem agencji jest zmiana kandydata. Dzięki temu, bez dodatkowych kosztów i przestojów, stanowiska pracy w Twojej firmie będą funkcjonować bez przeszkód.

Pewność w niepewnych czasach

Nie trzeba nikomu przypominać, że pandemia koronawirusa skutecznie zachwiała światową gospodarką. Wiele branż odnotowało straty i wiele firm musiało ograniczyć ilość pracowników. Zatrudnianie na mocy umowy o pracę ma swoje zalety, ale także wady w przypadku dynamicznie zmieniającego się rynku. Szczególnie istotna jest niepewność gospodarcza, która skutecznie utrudnia planowanie długoterminowe. Jest jednak na to dobra rada (i znów wracamy do sedna tego artykułu). Outsourcing pracowniczy jest rozwiązaniem znacznie bardziej elastycznym niż klasyczne formy zatrudnienia, dlatego świetnie sprawdza się w niepewnych czasach. Zapytaj jakie jeszcze zalety dla Twojej firmy może przynieść taka współpraca i na jak korzystne warunki umowy możesz liczyć. Wiele informacji znajdziesz również na blogu conquro.pl/blog/.