Znajdź pracę idealną dla siebie

Zobacz oferty pracy w regionie

Pamiętaj o podatku – PIT rozliczenie 2022!

utworzone przez | sty 27, 2023 | Artykuł zewnętrzny, Newsy z rynku pracy

Roczne rozliczenie z Urzędem Skarbowym to bardzo ważne zagadnienie praktycznie dla każdego obywatela. Obowiązek ten spoczywa na podatnikach i każdy musi się z tego wywiązać. Do najczęściej składanych dokumentów należy PIT-37. Tego typu PITy pozwalają na rozliczenie przychodów opodatkowanych płynących do pracowników, rencistów, emerytów czy zleceniobiorców. Jak pokazuje doświadczenie, sporo osób pozostawia rozliczenie PIT na sam koniec, a przecież można tego dokonać znacznie wcześniej, ponieważ nie jest to wcale trudne. Sprawdź, do kiedy PIT rozliczyć, jak powinno wyglądać prawidłowe rozliczenie z Urzędem Skarbowym oraz jakie udogodnienia można znaleźć w Internecie!

  1. Jaki jest najlepszy sposób na rozliczenie PIT?
  2. Dlaczego warto rozliczyć PIT online?
  3. Jak rozliczyć PIT przez Internet?
  4. Dla kogo dedykowany jest wniosek PIT 37?
  5. Jakie ulgi uwzględnić w przypadku PIT 37?
  6. Rozliczenie PIT 2023 – do kiedy?
PITax.pl przeprowadzi Cię przez rozliczenie pit nie pomijając dostępnych ulg

Jaki jest najlepszy sposób na rozliczenie PIT?

Odkąd praktycznie każdy z nas ma dostęp do sieci, urzędy oferują nam ciekawe sposoby na załatwienie różnych spraw, bez konieczności stawiania się osobiście przy biurku urzędnika. Przykładem tego jest rozliczenie podatku rocznego w Urzędzie Skarbowym. US udostępnia wiele ciekawych i bardzo wygodnych rozwiązań podatnikom. Sprawia to, że złożenie jednej deklaracji rocznej nie jest już takie trudne, jak się może wydawać. Jednym z dostępnych programów jest te rządowy, czyli e PIT gov. Rozliczenie PIT jeszcze nigdy nie było takie łatwe i przejrzyste. Nie trzeba ruszać się z domu, aby sprawa została załatwiona w sposób profesjonalny i bez żadnych pomyłek.

Dlaczego warto rozliczyć PIT online?

ePIT to fantastyczny sposób na rozliczenie się z fiskusem. Odkąd możliwość ta jest dostępna dla wszystkich, w telewizji nie brakuje reklam, które podkreślają wszystkie zalety płynące z takiej formy rozliczania z urzędem. Rozliczenie PIT gov jest znacznie prostsze, niż wypełnianie papierowe druku, który następnie trzeba odnieść do US. PIT online pozwala na składanie zeznać bez wychodzenia z domu, bez komplikacji. Jest to prosty kreator, dzięki któremu użytkownik otrzymuje informacje, co ma zrobić dalej, aby rozliczenie PIT 2022 gov przebiegło pomyślnie, bez jakichkolwiek błędów. Warto pamiętać, że wszystko powinno zostać przekazane zgodnie z prawem, bez błędów, wypaczeń, ponieważ nie zostanie to zaakceptowane przez program, urzędników, a przy okazji można nabawić się problemów.

Jak rozliczyć PIT przez Internet?

By rozliczyć PIT przez Internet, wystarczy skorzystać z którejś platformy bądź specjalnego programu dedykowanemu tej czynności. Można je zainstalować na komputerze bądź korzystać w wersji online. Na rządowej stronie czeka na Ciebie program Twój e PIT, który pozwala na zalogowanie się na złożenie prawidłowego zeznanie podatkowego. Dostępne na tej platformie wnioski należy wypełnić, bazując na otrzymanym od pracodawcy dokumencie PIT 11. 

Dla kogo dedykowany jest wniosek PIT 37?

„Jaki jest mój PIT?” To pytanie zadajesz sobie nieustannie? Do najpopularniejszych należą wnioski PIT 37. Dokument ten dedykowany jest osobom uzyskującym przychody z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenia, spółdzielczego stosunku pracy czy umowy o dzieło. Jednak na tym lista podatników nie kończy się. PIT 37 przeznaczony jest dla emerytów, rencistów, osób, które pobierają przedemerytalne świadczenia. 

PITY 2023 najszybciej i najlepiej rozliczyć przez Internet. ePITY sprawdzą się tutaj rewelacyjnie. Podatek PIT rozliczany przez Internet to nic strasznego, jak mogą twierdzić osoby z pokolenia wyżej. Rozliczenie PIT online jest zupełnie bezpłatne. Co ciekawe, programy są na tyle inteligentne, że automatycznie mogą podpowiedzieć Ci wszystkie ewentualne ulgi. Nie potrzeba tutaj nawet podpisu elektronicznego, aby potwierdzić własną tożsamość. Wystarczy przedstawić jedynie wszystkie niezbędne dane, aby udowodnić, że jest się tym podatnikiem, za którego chcemy się podać. Chodzi o PESEL czy NIP, a także o konkretną kwotę uzyskania przychodu z ubiegłorocznego rozliczenia. Takich danych nie powinny mieć osoby postronne.

Jakie ulgi uwzględnić w przypadku PIT 37?

Deklaracja PIT 37 to możliwość skorzystania z rozmaitych ulg. Jedną z najpopularniejszych jest ulga prorodzinna. Przysługuje głównie opiekunom prawnym i rodzicom dziecka. Można z niej śmiało skorzystać, decydując się na złożenie wniosku przez Internet. PITY 2023 to także ulga na internet, która przysługuje wszystkim podatnikom korzystającym z tego współczesnego dobra. Ulga termomodernizacyjna to świetna opcja dla tych, którzy w ubiegłym roku podatkowym dokonali ocieplenia domu i ponieśli z tego tytułu koszty.

Rozliczenie PIT 2023 – do kiedy?

Każdy podatnik w naszym kraju ma obowiązek rozliczyć się do 2 maja 2023 roku. W ten sposób można uniknąć odsetek za nierozliczenie się w terminie. Wiadomo, że im wcześniej podatnik złoży taką deklarację, tym szybciej uzyska ewentualny zwrot podatku. A jaki termin ma Urząd Skarbowy na zwrot podatku? Najszybciej pieniądze otrzymamy, rozliczając się przez Internet, zaś w przypadku złożenia dokumentów drogą papierową, US ma 45 dni na wykonanie przelewu.

Materiał zewnętrzny

Znajdź pracę idealną dla siebie

Zobacz oferty pracy w regionie