Znajdź pracę idealną dla siebie

Zobacz oferty pracy w regionie

TOP 18 największych pracodawców powiatu raciborskiego. Kto w czołówce?

utworzone przez | sty 23, 2022 | Newsy z rynku pracy, Promowane

Lider nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem, ale kolejne miejsca już tak. Odświeżyliśmy nasz ranking i wzbogaciliśmy go o informacje o pracodawcach oraz zawodach, w których najczęściej rekrutują.

  1. Mieszko Bis Sp. z o.o. (Racibórz) – 107 pracowników

To Agencja Pracy Tymczasowej, która specjalizuje się w zatrudnianiu krótkoterminowym, dostosowując rodzaj pracy do doświadczenia i oczekiwań kandydatów do pracy. Jest to korzystna forma zatrudnienia, np. dla osób, które poszukują zatrudnienia wyłącznie okresowo, czyli, np. studentów, emerytów, rolników, itp. Firma rekrutuje głównie pakowaczy, których praca polega na pakowania lub przepakowywaniu wyprodukowanego asortymentu. Osoby zatrudnione mogą liczyć na dofinansowanie do karnetów sportowych, premie miesięczne i bonusy świąteczne. Osobom spoza Raciborza Mieszko Bis oferuje także możliwość korzystania z transportu zakładowego.

  1. Przedsiębiorstwo Komunalne w Raciborzu – 127 pracowników

Firma odpowiada za komunikację miejską na terenie Raciborza, dbanie o właściwy stan miejskich terenów zielonych, a także za kompleksowe utrzymanie czystości i porządku w mieście (w tym prowadzenie stałego punktu selektywnej zbiórki odpadów – tzw. PSZOK. Od początku 2022 roku zajmuje się także wywozem śmieci z terenu miasta. Jako ciekawostkę można dodać, że PK prowadzi także schronisko dla bezdomnych zwierząt. Ostatnio firma poszukiwała do pracy m.in. pracowników do prac ogrodniczych i zadań związanych z pielęgnacją zieleni miejskiej, kierowców autobusów, mechaników samochodowych, ale także pracowników administracyjnych.

  1. Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Raciborzu – 137 pracowników

To główny przewoźnik w powiecie raciborskim, obsługujący okoliczne gminy, a także regularną komunikację z sąsiednimi miastami i kilka linii dalekobieżnych (np. Katowice, Wisła, Zakopane). Odgrywa bardzo ważną rolę w obsłudze dojazdów do szkół młodzieży z powiatów raciborskiego i wodzisławskiego. Z oczywistych powodów najczęściej poszukuje do pracy kierowców o odpowiednich uprawnieniach.

  1. Wodociągi Raciborskie Sp. z o.o. – 150 pracowników

To firma kojarząca się przede wszystkim, i słusznie, z dostawą wody do mieszkań i firm i obsługą sieci wodociągowej. Być może nie wszyscy wiedzą, że Wodociągi oferują także szereg usług osobom fizycznym i firmom, w tym: projektowanie i budowę przyłączy i sieci wodociągowych, sanitarnych i deszczowych, badanie wody we własnym laboratorium, monitoring, czyszczenie i naprawę kanalizacji, wykonywanie robót ziemnych i wynajem sprzętu w tym zakresie, a nawet…napełnianie basenów. Ostatnio przedsiębiorstwo poszukiwało m.in. montera/konserwatora sieci wodociągowej i operatora urządzeń oczyszczalni ścieków.

  1. Borbud Sp. z o.o. (Racibórz) – 167 pracowników

To znana w Raciborzu i regionie firma zajmująca się budownictwem przemysłowym. Nie sposób wymienić wszystkich inwestycji, znanych nam z najbliższego otoczenia, które zrealizowała ta firma w ciągu ponad 30 lat działalności. Wśród tych ostatnich są np. mieszkalne bloki komunalne w Raciborzu przy ul. Łąkowej, rozbudowa bulwarów nadodrzańskich, żłobek na Ostrogu (w trakcie), budowa kanalizacji w gminach Krzanowice i Kornowac (III etap). W ostatnim czasie firma rekrutowała m.in. pracowników budowlanych o różnych specjalnościach, instalatorów, kierowców samochodów ciężarowych i operatorów koparko-ładowarek.

  1. PSS Społem (Racibórz) – 196 pracowników

To marka znana (i uznana) na raciborskim rynku od 1945 roku. Aktualnie składa się na nią sieć sklepów spożywczych (i dom towarowy „Bolko”) w Raciborzu, restauracja „Raciborska” oraz piekarnia i ciastkarnia. Przewagą konkurencyjną firmy są bez wątpienia długa tradycja i sentyment miejscowych konsumentów, a także własne nieruchomości, w których prowadzona jest działalność, doświadczona kadra pracowników oraz własny zakład piekarniczy, w którym wypieka się różne rodzaje pieczywa, ciast i ciastek (niektóre to specyficzne marki wytwarzane tylko w „Społem”). W ostatnim czasie firma poszukiwała ciastkarzy, kucharzy, kelnerów oraz sprzedawców.

Znajdź pracę idealną dla siebie

Zobacz oferty pracy w regionie