Pracownik socjalny

 OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W GLIWICACH  Gliwice  Oferty PUP

Zakres obowiązków

SZCZEGÓŁY NABORU NR 7/DWR/OPS/2023 DOSTĘPNE SĄ NA STRONIE: https://opsgliwice.pl/ogloszenia-2/nabory-2/nabor-5-dwr-ops-2024-pracownik-socjalny-oferty-do-23-01-2024-r/
Wymagania niezbędne:
1.wykształcenie zgodne z art. 116 i art. 156 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. 2023 r. poz. 901).
2.znajomość przepisów ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, znajomość przepisów ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej i innych aktów normatywnych związanych z pomocą społeczną,
3.kandydat nie jest i nie był pozbawiony władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest mu zawieszona ani ograniczona,
4.kandydat wypełnia obowiązek alimentacyjny w przypadku, gdy taki obowiązek w stosunku do niego wynika z tytułu egzekucyjnego,
5.kandydat nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądowym za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
6.kandydat posiada pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych.
Główne obowiązki:
1.prowadzenie pracy socjalnej zgodnie z etapami metodycznego działania nastawionego na zmianę osoby/rodziny poprzez stworzenie odpowiedniej relacji pomocowej,
2.przeprowadzanie rodzinnych wywiadów środowiskowych,
3.pomoc w zakresie rozwiązywania spraw życiowych osobom, które dzięki tej pomocy będą zdolne samodzielnie pokonywać problemy będące przyczyną trudnej sytuacji życiowej,
4.znajomość i umiejętne stosowanie przepisów prawa w realizacji zadań,
5.współpraca i współdziałanie z innymi specjalistami w celu przeciwdziałania i ograniczania negatywnych skutków zjawisk społecznych; miejsce pracy: Gliwice

Wymagania konieczne

Zawody:
  • Pracownik socjalny
ZawodySzczegoly:
    Wykształcenia:
    • wyższe (w tym licencjat)
    WykształceniaSzczegoly:
      Uprawnienia:
      • Obsługa komputera
      umiejetnosciSzczegoly:

        Firma oferuje

        • Rodzaj zatrudnienia: Umowa o pracę na czas określony
        • Wynagrodzenie brutto: od 4 300 PLN brutto+400 zł dodatek za pracę w terenie
        • System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
        • Wymiar etatu: 1

        Data rozpoczęcia:
        15.04.2024
        Miejsce pracy:
        -, 44-100 Gliwice, powiat: m. Gliwice, woj: śląskie
        Zawód:
        pracownik socjalny
        Zmianowość:
        inna

        Wymagane dokumenty wymienione w ogłoszeniu należy składać w terminie do 02.04.2024 r. w zaklejonych kopertach z dopiskiem: Nabór numer 5/DWR/OPS/2024 na wolne stanowisko pracownik socjalny - osobiście w Dziale Rozwoju Zasobów Ludzkich Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach, (ul. Górnych Wałów 9, 3 piętro, pokój nr 301) lub w biurze podawczym (ul. Górnych Wałów 9, parter, pokój nr 10) w zaklejonych kopertach, - za pośrednictwem poczty, - skany dokumentów na adres e-mail nabory@ops.gliwice.eu
        Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon, e-mail, poczta, Termin: 02.04.2024r

        Pracodawca:
        OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W GLIWICACH
        Profil działalności:
        Pozostała pomoc społeczna bez zakwaterowania, gdzie indziej niesklasyfikowana
        Osoba do kontaktu:
        Sylwia Łupieżowied
        Nr telefonu:
        32 335 96 29
        nabory@ops.gliwice.eu

        Nazwa Urzędu Pracy:
        Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach
        Oferta dodana:
        22.03.2024
        Oferta ważna do:
        02.04.2024

        Podsumowanie

        • Opublikowana: 2 kwi 2024, 19:40
        • Lokalizacja: Gliwice
        • Ogłoszenie ważne do: 2 kwi 2024, 00:00