Znajdź pracę idealną dla siebie

Zobacz oferty pracy w regionie

Praca na stojąco czy siedząco? Dobierz odpowiednie biurko!

utworzone przez | lis 15, 2022 | Newsy z rynku pracy

Biurko regulowane to coraz częściej pojawiające się w nowoczesnych biurach wyposażenie. Przede wszystkim biurka z regulacją wysokości pozwalają skutecznie dopasować się do potrzeb różnych grup pracowników i zapewnić im bardziej komfortowe warunki pracy. Biurko podnoszone elektrycznie daje naprawdę wiele możliwości. Sprawdź, na co pozwala.

Wyzwania w nowoczesnej organizacji biura

Dzisiaj coraz więcej dyskutujemy na temat negatywnych konsekwencji dłuższego przebywania w pozycji siedzącej. Idealne biurko regulowane nie bez powodu więc zaczyna się cieszyć tak dużą popularnością. Chodzi tutaj nie o żadną modę, ale o zapewnienie pracownikom lepszego komfortu pracy. Meble ergonomiczne, aktywne, które pozwalają na zmianę pozycji podczas wykonywania różnego rodzaju zadań, cieszą się zainteresowaniem, ponieważ pozwalają tworzyć nowoczesne warunki pracy, zapewniające równowagę między różnymi formami aktywności w pracy, pozwalają na aktywne wykorzystanie przerwy, porzucenie niewygodnej pozycji na rzecz innej. Pracownicy mają szansę więc pracować w lepszych warunkach. Tutaj nie chodzi już tylko o efekty wizualne, ale o realną poprawę warunków pracy, uwzględnienie konkretnych potrzeb ciała, kwestii komfortu pracy, specyfiki zadań biurowych i związanych z nimi obciążeń. 

Warto znaleźć idealne biurko regulowane, ponieważ w ten sposób można zadbać nie tylko o wygodę pracownika, ale i o jego kreatywność. Coraz więcej badań pokazuje, że niewygodna pozycja, przeciążenia, spięcia mięśni przykręgosłupowych i wiele innych dolegliwości przekłada się systematycznie na utratę przez pracownika pewnej świeżości intelektualnej, kreatywności, nieszablonowego myślenia. A przecież to właśnie te cechy wielokrotnie decydują o sukcesie nie tylko samego pracownika, ale i całej firmy.

Praca na stojąco czy siedząco?

Nie ma jednej optymalnej pozycji dla ciała pracownika, w której może on efektywnie pracować przez 8 (a przecież często i więcej) godzien. Biurko podnoszone dlatego też stanowi taką wielką wartość, że pozwala na zmianę tych pozycji, a nie długotrwałe przebywanie tylko w jednej z nich. Zarówno praca na stojąco, jak i siedząco jest w stanie prowokować napięcia mięśniowe, osłabiać siłę mięśni głębokich, przyczyniać się do wad postawy, generować spięcia (szczególnie w odcinku szyjnym i lędźwiowym). Niestety to jednak nie wszystko — długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej, jak i siedzącej może negatywnie wpływać na krążenie, przyczyniać do pojawiania się żylaków na nogach i wielu innych dolegliwości. Biurko wyposażone w stelaż regulowany nie rozwiąże oczywiście wszystkich problemów zdrowotnych związanych z pracą biurową, natomiast jest w stanie przeciwdziałać przynajmniej części z nich. 

Praca na stojąco — Fly Desk.com i nowoczesne rozwiązania

Biurko elektryczne z regulacją wysokości to model, w którym stelaż biurka można podwyższać lub obniżać. W zależności od wybranego modelu zakres regulacji wynosi od 490 do nawet 650 mm. Wysokość biurka może zaczynać się od ok. 580 mm do nawet 1230 mm. Taki zakres sprawia, że każdy z pracowników będzie miał szansę w łatwy sposób dopasować do swoich potrzeb stelaż biurka i jego ustawienie. Takie biurka z regulowaną wysokością blatu to genialne rozwiązanie w przypadku pracy hybrydowej i rotacyjnej obecności pracowników w firmie. Możesz znacząco zredukować liczbę biurek, a zamiast nich postawić na biurko elektryczne z regulacją wysokości blatu. Dzięki temu każdy, kto w danym momencie pojawi się w biurze i zajmie miejsce przy biurku, bez problemu dopasuje wysokość do swoich potrzeb. 

Biurko regulowane 

Biurko z regulacją wysokości to rozwiązanie, które pozwala pracownikowi w łatwy i niewymagający wysiłku sposób dostosować wysokość blatu do aktualnie wykonywanej czynności. Co to oznacza? Że kiedy tworzy prezentację na komputerze, potrzebuje zupełnie innej pozycji, niż kiedy projektuje, szkicuje. Kiedy prowadzi prezentację i dyskusję z zespołem kreatywnym, bez wahania może to robić na stojąco, a mechanizm, w których wyposażone są nogi biurka, błyskawicznie podniesie blat do góry. Dzięki temu rozwiązaniu nawet kilka razy w ciągu dnia pracy bez żadnego wysiłku pracownik może dostosować wysokość biurka do tego, co aktualnie robi. Kiedy poczuje, że w danej pozycji przestaje być mu wygodnie, może wstać od biurka, ale równie dobrze zmienić jego wysokość, inaczej ustawić krzesło, krzesło wymienić na piłkę stymulującą mięśnie głębokie i do niej dostosować wysokość biurka. Możliwości jest naprawdę wiele, a podstawowa zaleta tych wszystkich mechanizmów jest jedna — mniej bólu pleców, mniej spięć, dolegliwości mięśniowych, mniej zmęczenia bez powodu. Więcej: energii, kreatywności, chęci do działania. 

Biurko elektryczne to tylko punkt wyjścia

Jak przekonują producenci Fly Desk, komfort pracy to podstawa sukcesu. Wygoda liczy się na każdym szczeblu pracy, warto więc o nią zadbać. Biurko z regulowanym blatem można uzupełnić o odpowiednio dobrane krzesła. W biurze mogą pojawić się ponadto piłki fizjoterapeutyczne, stymulujące pracę mięśni głębokich. Mamy już także takie rozwiązania jak rowery biurowe czy specjalne bieżnie do biura. 

Materiał zewnętrzny

Znajdź pracę idealną dla siebie

Zobacz oferty pracy w regionie