Znajdź pracę idealną dla siebie

Zobacz oferty pracy w regionie

Zatrudnianie cudzoziemców – jakie korzyści dla pracodawcy?

utworzone przez | cze 29, 2022 | Newsy z rynku pracy

Braki kadrowe w wielu branżach są dość dotkliwym problemem dla wielu pracodawców, którzy szukają najlepszych alternatyw dla zdobycia rąk do pracy, często oferując naprawdę konkurencyjne stawki. Zatrudnianie obcokrajowców staje się coraz bardziej popularne, jako że niesie za sobą wiele korzyści. Czy agencja pracy tymczasowej Atlaswork.pl może być pomocna w poszukiwaniu pracowników?

Zdobycie nowych pracowników to większa efektywność w firmie

Nie jest nowością fakt, że w Polsce brakuje ludzi do pracy – wynika to m.in. z wysokości oferowanych zarobków, braku kwalifikacji, a także dużej emigracji ludności w ostatnich latach. Wielu pracodawców decyduje się na zatrudnienie obcokrajowców, którzy poszukując lepszych stawek przyjeżdżają do Polski i szukają zatrudnienia. W tym procesie często uczestniczy agencja pracy tymczasowej Atlaswork.pl, która pomaga m.in. pracownikom z Ukrainy znaleźć zatrudnienie w Polsce. Problem braku pracowników dotyczy praktycznie większości branż, a chętnych obcokrajowców do pracy ciągle przybywa, dlatego jest to bardzo sensowna alternatywa dla przedsiębiorców, i coraz chętniej z niej korzystają. Poszukiwanie pracowników zagranicznych przez pośrednictwo agencji pracy jest o wiele szybsze i wydajniejsze, a dodatkowo nie trzeba martwić się o formalności czy załatwianie innych biurowych spraw.

Wysokie kompetencje i umiejętności – opłaca się!

Należy podkreślić, że pracownicy zagraniczni w Polsce poszukują nie tylko prac fizycznych czy budowlanych niewymagających zbyt dużych kwalifikacji, ale również dobrze płatnych prac specjalistycznych, gdzie wymagane są określone umiejętności. Braki takich specjalistów w Polsce można spokojnie uzupełnić pracownikami z innych krajów, którzy poszukują zatrudnienia w naszym kraju. Agencja pracy tymczasowej Atlaswork.pl pośredniczy w różnych rekrutacjach na przeróżne stanowiska w wielu branżach, dlatego jeżeli poszukujemy określonego specjalisty, bez problemu możemy zwrócić się właśnie do tej organizacji. Przyspieszymy swój proces rekrutacji, a także zyskamy pewność co do legalnego pobytu pracownika oraz jego kwalifikacji.

Duża ilość chętnych do pracy cudzoziemców – gdzie ich szukać?

Tak jak już wspomniano wcześniej, najlepszym miejscem do szukania pracowników cudzoziemców jest agencja pracy tymczasowej w dowolnym mieście, która na podstawie oczekiwań pracodawcy przedstawi potencjalnych kandydatów do pracy. Takie rozwiązanie jest korzystne nie tylko dla przedsiębiorcy, ale również poszukujących zatrudnienia cudzoziemców, którzy często mają trudność z samodzielnym załatwieniem formalności związanych z podjęciem pracy. Skorzystanie z pośrednictwa agencji pracy tymczasowej znacznie usprawni proces rekrutacji. Informacje na temat agencji oraz ich działalności można bez problemu znaleźć w Internecie, tak samo jak dane kontaktowe oraz niezbędne dokumenty czy wnioski. Będąc przedsiębiorcą, który poszukuje ludzi do pracy i chce jak najszybciej zatrudnić nowych pracowników, takie rozwiązanie jest najkorzystniejsze.

Znajdź pracę idealną dla siebie

Zobacz oferty pracy w regionie